Čakajte prosím...
Myšlienka dňa:

Láka vás profesia kouča? Chcete sa stať certifikovaným koučom? Zistite viac.

Chcem zistiť viac!
Pondelok, 20. November 2017, 20:30, Zverejnil Ján Dubnička
Aplikácie na nezaplatenie

Dnešná pokroková doba nám prináša rôzne vymoženosti. Mobilné telefóny sú potrebné nie len v súkromnom živote, ale aj v pracovnej oblasti. Vďaka nim môžeme používať mnoho užitočných vychytáviek, ktoré nám zjednodušia život, ušetria čas, pomôžu k organizácii tímu. Nižšie nájdete zoznam aplikácii, ktoré sa oplatí vyskúšať.


Problém s time manažmentom?

Rescue Time je softvér, ktorý sleduje vaše online aktivity a vďaka nemu zistíte presný čas, ktorý venujete pracovným záležitostiam, sociálnym sieťam alebo surfovaniu po internete. Rescue Time vám zdarma pošle týždenný report e-mailom a tiež si môžete... Pokračovanie

Prečítané: 358xKomentárov: 0
Utorok, 31. Október 2017, 07:59, Zverejnil Ján Dubnička
Nie je ráno, ako ráno.

Každé ráno počas celého života sa deje tá istá vec. Vstávanie z postele. Mnohí ľudia s tým majú problém a pritom netušia, koľko času môžu stratiť nevhodným ranným rituálom.

Zvoní budík... „ešte 10 minút...“ opäť zvoní budík... „ešte 5 minút...“ Je vám to povedomé? Ak áno, je čas to zmeniť. Takéto naťahovanie spánku je nie len zbytočné, ale hlavne vás oberá o čas. Vytvorte si efektívny ranný rituál a zjednoduší sa vám život.

Príjemné zvonenie. Otravná zvučka budíka dokáže pokaziť náladu hneď zrána. Vstávanie je stresujúce a nepríjemné. Je moderná doba a namiesto starých klasických kovových budíkov používame... Pokračovanie

Prečítané: 231xKomentárov: 0
Piatok, 27. Október 2017, 15:53, Zverejnil Ján Dubnička
Ako na správny time manažment?

Každý deň dostávame dar. Dar, ktorého nikdy nebude viac, či menej. Tým darom je 24 hodín. To ako s časom naložíme, nám mení život. V prvom rade si musíme uvedomiť jeho hodnotu. V pracovných oblastiach sa niekedy určuje presnou sumou (5€/1 hod.), v bežnom živote si jeho hodnotu môžeme prerámcovať na čas strávený s rodinou. Stále nemáte predstavu, čo pre vás čas znamená? Predstavte si, že deň má zrazu 25 hodín. Čo by ste spravili s tou hodinou navyše?

Všade naokolo sú nástrahy a pohlcovače času (sociálne siete, vysedávanie v bare, neskoré vstávanie, televízia,...), ktoré nás oberajú o dar. Človek je... Pokračovanie

Prečítané: 796xKomentárov: 0
Streda, 16. August 2017, 15:39, Zverejnil Ján Dubnička
Základom úspechu je masť vo veciach jasno. Ujasnite si, čo od seba a od života očakávate

„Kto chce naozaj zvíťaziť, musí mať istú schopnosť,
a tou je presné stanovanie zámeru,
uvedomenie si toho, po čom vlastne túži,
a spaľujúca túžba to dosiahnuť.“
(Napoleon Hill)

 


     Profesor psychológie John Steward z University of Los Angeles raz priniesol do triedy pätnásť fasciklov z koženky s logom univerzity. Pod týmto znakom bol umiestnený nápis Survival Kit – súprava na prežitie. Postavil sa pred svojich dospelých študentov a dramaticky vyhlásil, že obsah tohto fascikla významne ovplyvní ich život a kariéru. A pokračoval: „Od momentu, keď vám... Pokračovanie

Prečítané: 757xKomentárov: 0
Utorok, 28. Február 2017, 19:39, Zverejnil Ján Dubnička
Abeceda koučovania: D ako dohoda o koučovaní

„Jasná dohoda pomáha vám aj vášmu klientovi
nadviazať efektívny, vzájomne prijateľný pracovný vzťah.“

Koučovacia dohoda je schopnosť kouča rozumieť, čo sa v procese koučingu má udiať. Vytvorenie dohody o koučovaní je schopnosť porozumieť, čo sa v konkrétnej koučovacej interakcii očakáva a uzavrieť dohodu o koučovacom procese a vzťahu s existujúcim aj novým klientom.

Táto fáza koučovacieho procesu slúži na ujasnenie si toho, čo by bolo pre klienta osožným a užitočným výsledkom na konci rozhovoru. Uzavrie sa dohoda o cieli a obsahu rozhovoru.

Vytvorenie koučovacej dohody je... Pokračovanie

Prečítané: 1629xKomentárov: 0
Počítadlo návštev
319806